pondělí 21. července 2014

_ When I... cooking cookies _

Čahojte u vařícího (co to kecám! :D) tedy pečícího okénka s Lady Nectarine :**
Ani nevím, jestli tento článek bude někoho zajímat, přece jen, jsem amatér jak poleno, ale tak... :D

... máme tu výzvu v podobě pečení domácích, (a údajně) zdravých sušenek, takže žádné zbytečné vykecávání a jde se na to! :))

Ne, opravdu nejsem kuchařský typ a kdyby máti nebylo, přežívala bych na ovesné kaši a čaji :D

Takže jsem se rozhodla začít od něčeho, hodně, hodně, hodně, hodně, hodně, hodně, hodně, hodně, hodně, hodně, hodně, hodně jednoduchého, aby se má píle, jaksi, opravdu rychle a bezbolestně na talíři projevila :D

Sušenky alá Lady N.
Ingredience:
• celozrnná mouka - 1 hrnek
• vločky - 1 hrnek
• hrnek vody
• sušené ovoce - brusinky, rozinky, mandle, kešu,... ale i možnost kousků čerstvého ovoce- co a jak, kdo má rád (u mě hrst oříšku, ovoce všeho druhu :D)
• olivový olej - půlka hrnku do těsta nebo stačí pokapat na plechu
• sůl - špetka
• sirup (podle libosti - javorový, mátový, agávový,...)
• špetka skořice
• kakao (pro čokofiliky :D )

Postup:
Všechny ingredience smícháme, vytvoří se nám "těstíčko", které lžící nanášíme na plech (pečící papír je velkou výhodou) do požadovaného "sušenkového" tvaru. Pro kreativce - sušenky ve tvaru zvířátek nebo jiných specifických tvarů ;))
Rozehřejeme troubu na 200 °C. Do rozehřáté trouby dáme plech se sušenkami a cca 20 min pečeme. Že jsou hotové poznáme podle špejle - lehce se mohou lepit, nejsou ale nijak moc měkké.

Srdečnou dobrou chuť! :)

Netuším jaký úspěch tento post bude mít, každopádně tím, že jsem ve "vařícím-pečícím" učebním procesu, tak by se tu mohl nějaký recept + to jak mi to všechno jde, objevovat častěji :)

Mějte se překrásně!
Vaše kuchařko-pečící učnice

1 komentář:

  1. Sušenky, nojo :D. S těma jsem začínala, ale dělám je jen když mám hodně peněz, protože si na ně musím všechno kupovat sama. Já je dělávám podle tohoto receptu http://www.kitchenette.cz/clanek/64-ovesne-susenky Naposledy jsem tam dala málo oříšků, více bílé mouky, tak z toho nakonec byli spíše medové placičky :D Každopádně se ráda podívám na tvoje recepty a něco málo se přiučím, já totiž v kuchyni taky nějak neexceluji, ačkoliv podle kuchařky zvládnu leccos. Jen mám problém s logikou. Lidi dělají některé věcci už zažitě, ale já se nad tím vždycky zamyslím a dělám to jinak. :-D

    OdpovědětVymazat