pátek 19. července 2013

Spropadené sluníčko v akci - Au! -

Kdo se nikdy v životě nespálil, je šťastný člověk, vyléhávající si šunčičky na dečce, popřípadě na lehátku, bez starosti, že by se chtěl za chvilku obrátit a pálila ho celá polovina těla. Ach, to by byl život! :))
Jsem (jak už jistě všichni víte...) bledulka obecná a zrovna toto je pro mne velmi ožehavé téma. Tak zrovna včera se mi podařilo opět se (po asi půl roce) pěkně spálit na klíčních kostech, za krkem a malinko na ramenou. Pro mne je to tragédie! Nesnáším pálivá jídla, nesnáším ani pálivá záda, kapiš? :D
A teď už asi posté za svůj osmnáctiletý život přemýšlím: "Jak se toho zpropadeného pálení zbavit?!"

"Jdeme do boje proti spálení od sluníčkááááá!!!!!"

Důkaz o mém bledulkovství ;))


První pomocí mi jsou obklady. Studené obklady vydrží chvilku chladit, ale je to taková základní možnost úlevy. A nebo ještě lépe: namáčet se ve studené vodě ;))
 

Bílý jogurt nechutná každému, zato bledulky by měli zpozornět a pelášit pro něj do sámošky. Díky bílkovinám napomáhá hojení a tuk zvlhčí vysušenou pokožku. Podobně je na tom i obklad z mléka. Ale pozor: odtučněné výrobky nemají takový velký efekt.


 

Aloe Vera je u nás doma jediná rostlinka, které se podařilo v našich, drsných, domácích, bojových podmínkách přežít. Nádherně zklidňuje jakékoli problémy pokožky, pomáhá hojit a prý ji používala i Kleopatra a Nefertiti. No, tak díky těmto světovým dámám stojí za vyzkoušení, ne? ;))


A jako poslední mám tu mám Přírodní krém s olivovým olejem, pro suchou pokožku, od značky Ziaja. Chladí a nádherně promašťuje. Není ani nijak drahý, tato značka se zaštiťuje svou přírodností a nízkou cenou.Jen pro zajímavost: jsem snad jediná z rodiny, která má tak moc citlivou pokožku. Nejblíže je mi má přírodně zrzavá sestřička, ale ta má celkem jiné problémy, než já, takovou menší alergii.
I když teď je červenost slabší, než jindy, stejně jsem dost tím zdeptaná :) I když, jo musím uznat, jsou doby, kdy svítím jako panáček semaforu, a ne nemyslím toho zeleného ;D

Máš nějaké tipy na spáleniny od slunce? Ráda se přiučím, jak bojuješ s tímto problémem ty :)) 
Poděl se o své zkušenosti s péčí ;))

3 komentáře:

 1. No já už mám spálení za sebou teď už se budu jenom opalovat. :D Ale před 14 dny jsem se spálila a pak jsem chytla horečky a zimnice. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ach, kdybych se alespoň jedenkrát za život krásně opálila... o tom můžu jenom snít, ale tvé opálení ti přeji :D
   Jaj tak takové velké problémy jsem nikdy neměla, doufám, že už je to všechno v pořádku :)

   Vymazat
 2. Heh, no príjemné vediet že nie som jediná, ktorú slnko hned spáli.. je polka leta a prázdnin za nami, každý je opálený, kamoška je čierna ako box. (nie doslova:D)... a ja pri ostatných ako snehuliak. :D Brata a sestru tiež slnko chytá až sú hnedí ako čokolády, .. hm po kom to mám? :D A tiež mám aj alergiu na slnko, nič príjemné.

  OdpovědětVymazat