středa 2. ledna 2013

Podkladové báze pod make-up

Jsou opravdu tak důležité pro náš perfektní look?

Každá holka chce, aby ji líčení vydrželo, co nejdéle. Různí výzkumníci v laboratořích vymýšlí různé vylepšováky, které nám mají zajistit to, co chceme. A právě proto, že chceme velkou výdrž make upu, tak "chytré hlavy" vymysleli podkladovou bázi, která má za úkol vyhladit pleť pro nanešení vrstvy make upu, zajistit jeho velkou výdrž, rozjasnění a zmatnění pleťi,... zkrátka základna pod make up.

Rozlišujeme 2 druhy pokladových bází. První je gelová (která je nejvíce opěvovaná hlavně od značky Dermacol, já s ní zkušenosti sice nemám, ale prý je opravdu dobrá). Je to průhledná, čirá hmota, která obsahuje spoustu silikonů. Druhý druh je krémový, který je podobný obyčejnému krému. Z toho plyne, že je možné pokladovou bázi nahradit i klasickým denním krémem. V současné době se prodávají báze, které mají vlastnosti obou druhů, takové dva v jednom.

Báze je nejčastěji bezbarvá, tkz. transparentní. Výsledkem u nich je, že po rozetření není vůbec vidět, ale svůj účel samozřejmě splní. Některé, ale mohou být i zabarvené. Takové slouží k tomu, aby jsi mohla barvou "vytunit" tvar svého obličeje. Překlad věty ;) vystínuješ tvar svého obličeje, aby vypadal podle tvých představ pomocí stínů, které vytvoří iluzi. Taková báze se nanáší velmi opatrně, protože méně je více a mohlo by se to s "vytuněním" moc přehnat.
Některé mají dokonce za vedlejší úkol omlazení, některé zase celkové rozzáření obličeje.

Jako všechno, i báze pod make up má svá pro i proti. Každá obsahuje nějaká procenta silikonů. Silinony při častém používaní na pleťi mohou způsobit ucpávání pórů, neodpočaté pokožky a v extrémech předčasné stárnutí, vrásky a nebo třeba akné. Jak se říká: "Všeho s mírou." a u podkladových bází to platí dvojnásob. Nech pleť někdy opočinout od báze a používej ji spíše k občas, než pořád. Ono někdy samotný make up pro perfektní vzhled stačí. A někdy ani ten není nutností ;)


14 komentářů:

 1. Super článek o bázích, pro ty, kteří o nich moc nevědí nebo se neorientují to určitě bylo poučné. Já jsem bázi pod make-up začala používat teprve nedavno a to jen když někam jdu a opravdu nutně potřebuji aby bylo vše správně zafixované a vše drželo pokud možno co nejdelší dobu. S dermacolem zkušenosti nemám, používám bázi od Rimmelu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V to jsem také doufala :) Snažím se takovou formou učit věci od základu a myslím, že je to dobrý způsob :)
   Jinak o té bázi od Rimmel slyším (tedy čtu :D) snad poprvé, takže děkuji za tip na vyzkoušení ;) :)

   Vymazat
 2. Bázu si chystám kúpiť, práve tú od dermacolu :)
  http://galaxy-with-bee.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) tak snad s ní budeš také spokojená, jako většina "uživatelek" :D

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Není nutnost, ale na lepší výdrž se občas hodí ;) :)

   Vymazat
 4. You picked some good products! I like L'Oreal products. Thank you for sharing. I'm your newest follower on GFC. Hope you'll do the same!

  Happy New Year!

  Erin

  thefashionfairyblog.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Thank you very much :) I am very pleased ;)
   I wish Amazing New Year too :)

   Vymazat
 5. Hezký článek:) a jsem tvuj nový čtenář, tak snad i ty budeš muj:)
  A dekuji ti za komentář!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc ;)
   Budu moc ráda tvoje nová čtenářka :)
   Není vůbec za co ;) :)

   Vymazat
 6. Zkoušela jsem podkladovou bázi pod make-up od Elfu a vůbec jsem nebyla spokojená, máš nějaké zkušenosti s dermacolem? :)
  - jsem tvoje sledovatelka, hezký blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pár skušeností mám :)
   Dermacol má bázi, kterou si všichni chválí, ale já mám přeci jenom radši tu od NYC, nevím proč, ale celkově se mi s ní pracuje lépe :)
   Jinak děkuji moc ;) Moc si toho vážím :)

   Vymazat
 7. ja pouzivam podkladovu bazu od Gosh a je velmi dobra cena je tusim 15eur ale vydrzala mi dllllho :)

  OdpovědětVymazat