sobota 3. srpna 2013

◘ Jsem v mírném šoku ◘

Malinko mě zarazilo, když jsem si přečetla v komentářích, něco v tom smyslu, že můj blog je kosmeticky zaměřený. To bych teda neřekla :D Kosmetice se snažím porozumět, využít jejích kouzel a kamufláží, ale jako někdo, kdo ji rozumí tak, že by mohl vést kosmetický blog o ní, se necítím :)) Možná s hromadou další praxe... ;))

Piccsy :: 35 Visually Expressed Thoughts and Feelings by Carlos Lang

Blog je zkrátka a prostě o mě. Tečka. O mých zájmech, přáních, snech, pocitech, rozhořčení, zkušenostech, názorech, radách, blbostech,...
Potom mi došlo, že vlastně lidé strašně rádi škatulkují. Blogy, lidé,... škatukuje se kdeco. Zkusme říci škatulkování ne a udělejme nějaký subjektivnější názor. A prosím, nepiště nic o tom, ať o kosmetice přestanu psát, když se mi to nelíbí, to není pravda, jen mě zaskočilo, že si někdo může myslet, že je blog s tématem kosmetiky na prvním místě, to opravdu ne. Jsem prostě slečna, která je ráda slečnou, se vším všudy. Snad mě někdo pochopí, tak jak jsem to opravdu myslela. Další milník je, že si lidé rádi přetváří dané věci tak, aby si našli důvod být k člověku nenávistní. Ach jo, co se dá dělat...

fingertips | via Tumblr 
Moudro na konec: "Dělej to, co miluješ, bez ohledu na to, co si myslí ostatní."

8 komentářů:

 1. prostě o mě, to je fajn, tak to mám ráda!:)

  OdpovědětVymazat
 2. Já bych asi neřekla,že je to nějaká urážka..ale jo,taky nemám ráda škatulkování:)Ale lidi mají prostě tendence dávat na všechno "nálepky".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nene, narážka to rozhodně nebyla :))
   Ale dost mě to zarazilo a tak nějak jsem se nad tím pozastavila... ;))
   Nesnáším ty nálepky :(

   Vymazat
 3. Já si nikdy nemyslela, že je tvůj blog čistě kosmetický. Já v něm ráda hledám pokaždé něco jiného. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je krásné... děkuji moc Taychi :))
   Každý tvůj komentář mě zahřeje u srdce ;)

   Vymazat
 4. Ano, ano, ano. Škatulkování bohužel bylo, je a bude a děláme to všichni. Podle mne je náš dokonale fungující mysl tak primitivní, že si vše musí strčit do nějaké zásuvky. Každý vidí vše tak, jak chce. A učí nás to už od mala. Vždycky všechno rozdělit- to je černé, to bílé, to dobré, to špatné, to je ovoce, to zelenina. Je jednodušší popřít celou škálu emocí a říci, že tohle je špatné. Je jednoduché popřít všechny ty články se zamyšlením a postřehy (které někteří s láskou přeskakují, protože je moc práce číst tolik textu, jak jsem poznala) a zkrátka říci, že tvůj blog (už jenom protože je to blog a ty jsi holka) je další kosmetický blog.
  Jak já tohle nesnáším, když to někdo dělá. Jak já nesnáším lidské chyby. Ale bohužel jsem také člověk a dělám podvědomě to samé.
  Ale fakt se mi zatraceně líbí tvé moudro nakonec.Ovšem taky pěkně těžký se tím skutečně řídit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem někdy psala, že tvé názory miluji PJ? :))
   Máš ohromný nadhled, upřímné a pravdivé postřehy... jsi úžasná ;)

   Vymazat